Interpretacja wyników badań przy zdiagnozowanym nadciśnieniu samoistnym

Witam , Mam 31 lat , mam stwierdzone nadciśnienie samoistne po wszystkich potrzebnych badaniach lekarza pierwszego kontaktu, m.in. krew, mocz,usg jamy brzusznej , RTG klatki . Wyniki powyższe super, cholesterol zły delikatnie zbliża się do górnej granicy,pracuję nad nim. Ciśnienie RR wynosiło od 140 w skokach nawet do 170. Lekarz pierwszego kontaktu przepisał mi vivace 2.5mg raz dziennie wieczorem. Powiedzmy że po stosowaniu miesięcznym ''vivace'' ciśnienie nie przekraczało 140.Po dwóch miesiącach dostałem się na wizytę u kardiologa , pokazałem mu zestaw badań, dzienniczek pomiarów - 30 dniowy zapisy RR , DIA, PULS. Lekarz Kardiolog zauważył że mam za wysoki puls w spoczynku ,średnio od 85 rano do 99 wieczorem. Kardiolog zapisał mi dodatkowo ''Bisocard'' w dawce 2.5mg rano, nie robiąc przy tym żadnych dodatkowych badań . Po stosowaniu terapii wyżej wymienonymi lekami tzw.Bisocard 2.5(rano) oraz vivace 2.5(wieczorem) ciśnienie z kolejnego zapisu dzienniczka na tle 17 dni, wygląda bardzo podobnie jak poniżej , lecz napiszę tylko z ostatnich 4 dni: Rano :124/74\69, Wieczorem:113/70/68. R:111/74/66 W:122/76/71.R:115/71/77, W:116/63/74. R:115/72/79W:126/69/75. Puls średnio od 61 do 79. Pomiary wieczorne są przed przyjęciem vivace.2,5mg. Pytanie pierwsze , czy te wyniki i wartości nie są zbyt niskie ? Pytanie drugie, czy lekarz kardiolog nie powinien zlecić dodatkowych badań ? ( Oglądał wyniki i słuchał serducho ). Pytanie trzecie , Pracuję na trzy zmiany w tym zmiana nocna . Wieczorem biorę vivace o 22 i lecę do pracy , wstaje po nocy około 12/13 i biorę Bisocard , czy jest to prawidłowa godzina przyjęcia leku bisocard w tygodniu nocnym ? Z wyrazami szacunku : )

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Wyniki wartości ciśnienia powinny być interpretowany w odniesieniu do samopoczucia.
Jeśli kardiolog nie widział wskazań do wykonania dodatkowych badań to na razie nie są potrzebne.
Bisocard należy przyjmować rano - natomiast jeżeli dla Pana rano to godzina 12-13 to jest to prawidłowa pora. Pozdrawiam.