Interpretacja wyniku badań Dopplera kończyn dolnych

Witam,prosze o interpretacje wyniku badań dopplera konczyn dolnych,powod duze widoczne żyły,powodujace bol, rwanie w nodze i uczucie goraca Napływ tetniczy do tętni udowych prawidlowy W badaniu nie stwierdzono cech zakrzepicy w ukladzie glebokim żył konczyn dolnych Strona prawa-ujscie GSV niewydolne z obecnoscia refluksu III st. Ujscie SSV wydolne,bez cech refluksu.Zyla odstrzalkowa wydolna Lewa strona- ujscie GSV niewydolne z obecnoscia refluksu II st. Niewydolny perforator Cocketta III.Ujscie SSV wydolne,bez cech refluksu.zyla odstrzalkowa wydolna

Dzień dobry,

Ten opis oznacza nieprawidłowe funkcjonowanie żył powierzchownych. Są niewydolne, krew zamiast płynąć z powrotem do serca, cofa się do nóg i powoduje obrzęk, poszerzenie żył oraz powstawanie żylaków. Taki stan wymaga leczenia: codziennego stosowania pończoch uciskowych II stopnia ucisku od rana do wieczora lub operacyjnego leczenia żylaków.

Z wyrazami szacunku, lek. Maciej Antkiewicz Ars Estetica Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii | Oddział we Wrocławiu ul. Powstańców Śląskich 56a/2 I tel. +48 71 70 70 993 I mail: wroclaw@arsestetica.pl | Oddział w Warszawie ul. Jaktorowska 5/U1 | tel. +48 22 26 60 876 | mail: warszawa@arsestetica.pl |