Jak leczyć te krwotoki z dróg rodnych?

Mam 39 lat. Zmagam się z krwotokami drugi miesiac. Brałam dufaston dwa razy dziennie 13 dni i krwotok się zmniejszył ale nie do końca bo lekarz kazał mi odstawić i wziąć cyklonamine 50mg, 3 dni minęło i mam krwotok kolejny. Czy mogę wrócić do dufastonu i brać tą cyklonamine? Nie chce być czyszczona. Już byłam dwa razy czyszczona jakiś czas temu. Chce uregulować okres. Mam torbiel czynnościową do 4 cm na prawym jajniku. Proszę o odpowiedź comam zrobić.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

bardzo dobrze, że jest Pani pod opieką lekarza i dostała już leczenie krwotoków z dróg rodnych, które się u Pani pojawiają. Lekarz zalecając Pani te leki, na pewno dopasował je do aktualnej sytuacji. Z treści pytania wynika jednak, że nie do końca skuteczne jest obecne leczenie. Po zmianie leku doszło do nawrotu krwotocznych miesiączek. Dodatkowo ma Pani na jajniku torbiel, co dodatkowo nie poprawia sytuacji. Z tego też względu konieczna jest pilna konsultacja lekarska. Zapewne ginekolog zaleci zmianę leczenia tak aby było ono skuteczne. Nie należy zwlekać z wizytą ponieważ duże utraty krwi podczas miesiączki mogą prowadzić do anemii, którą niestety trzeba będzie długo leczyć. Zachęcamy zatem do kontaktu z lekarzem i życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/krwawienie-z-pochwy-przyczyny-diagnostyka

https://portal.abczdrowie.pl/zbyt-obfite-miesiaczki

https://portal.abczdrowie.pl/nieregularne-miesiaczki

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.