Jak mam leczyć takie owrzodzenie po skleroterapii żylaków?

Po skleroterapi żylaków pojawiło się w 3miejscach owrzodzenie które już leczę 3 miesiące słabo mi to pomaga a na dodatek mam bolesne mrowienie gorące jakby przypiekano drugi z prądu proszę o pomoc i ulgęw cierpieniu

Dzień dobry,

Wszystko zależy od rodzaju, wielkości i lokalizacji owrzodzenia. Możliwe, że owrzodzenie jest spowodowane niewydolnością żylną, która utrzymuje się mimo skleroterapii lub nawet jest to owrzodzenie tętnicze spowodowane dotętniczym podaniem sklerozantu. Może też wynikać ze współistnienia innych chorób internistycznych np. niewydolności serca, cukrzycy, miażdżycy.

Konieczna jest wizyta u flebologa lub chirurga, który ma doświadczenie w leczeniu owrzodzeń. Dopiero po wykonaniu USG będzie można precyzyjnie ocenić przyczynę owrzodzenia i zaplanować jego leczenie. Z pewnością będzie to leczenie miejscowe (opatrunkowe i regenerujące tkanki) jak i przyczynowe np. zaopatrzenie niewydolnych żył czy niedokrwienia kończyny.

Z wyrazami szacunku, lek. Maciej Antkiewicz Ars Estetica Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii | Oddział we Wrocławiu ul. Powstańców Śląskich 56a/2 I tel. +48 71 70 70 993 I mail: wroclaw@arsestetica.pl | Oddział w Warszawie ul. Jaktorowska 5/U1 | tel. +48 22 26 60 876 | mail: warszawa@arsestetica.pl |