Jak mogę odczytać mój rezonans kolana?

Witam dziś otrzymałam wynik rezonansu magnetycznego i jest napisane : W obrębie rogu przedniego łąkotki bocznej widoczne horyzontalne pasmo uszkodzenia komunikujace z krawędzi brzezna torebkowa oraz górną udowa - uszkodzenie stopień III. W bezpośrednim sąsiedztwie komunikacji podtorebkowej opisywanego uszkodzenia - widoczny kompleks torbielek okolołąkotkowych o nieco polimorficznym zarysie maksymalnej szerokosci ok. 10mm o maksymalnym wymiarze Si 16mm . Opisywany kompleks okreznie penetruje od przedniej części obwodu rogu przedniego ku tylowi aż do poziomu pogranicza trzonu i rogu tylnego tej łąkotki. Towarzyszący ganglion o tobularnym zarysie w sasiadujacej części ciała Hoffy w bezpośredniej łączności z wiezadlem miedzyłąkotkowym przednim w części bocznej. Czy mogę prosić o wyjaśnienie tego wyniku prostszym językiem tzn czy konieczna jest operacja? Jak poważne jest to uszkodzenie? Łąkotka osrodkowa prawidłowa Więzadło krzyżowe przednie, tylne oraz obydwa boczne o zachowanej ciągłości Rzepka scentrowana prawidłowo

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Może być wskazana operacja. Proszę skonsultować się z ortopeda. Zdecyduje on o konieczności , bądź nie, leczenia operacyjnego.