Jak odciąć się od utraty sensu życia?

Stracilam sens zycia.Ktos mnie skrzywdzil a ja nie potrafie sie od tego czlowieka odciac.Boje sie ze nie umiem bez niego zyc

Witam najlepiej będzie jeżeli odwiedzi Pani psychoterapeutę lub dobrego psychologa znającego się na leczeniu syndromu złamanego serca. Pomagaję także porady online.

Z mojego doświadczenia wynika, że bez pomocy terapeutycznej ten proces "odcięcia się" jak Pani to nazywa może trwać i dwa lata.
Innej rady dać Pani nie mogę bo nieznając szczegółów np. w jaki sposób została Pani skrzywdzona radziłbym "na ślepo" co mogłoby być nawet niebezpieczne dla Pani psychiki
Pozdrawiam serdecznie

Witam, przeświadczenie o niemożności życia bez osoby którą się mocno kochało jest czymś bardzo naturalnym. To rozdzierające uczucie braku, żalu i poczucia krzywdy paraliżuje nas, jest tak silne jak silna była więź z ta osobą, jednakże jeśli rozstanie odbyło się tak jak w Pani przypadku na drodze zawodu, zranienia szczególnie należy pomyśleć o sobie i swojej przyszłości i walczyć o swoje szczęście. Jeśli osoba Pani tak bliska była w stanie tak mocno Panią zranić oznacza to że najwyraźniej nie była to odpowiednia dla Pani osoba z którą mogłaby być Pani szczęśliwa. W tym kontekście rozstanie jest darem od losu, szansą na odnalezienie prawdziwego szczęścia z osobą która zasługuje na Pani miłość.
Pozdrawiam :)
Radek Szafrański
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA
zapraszam na moją stronę na FB:
https://www.facebook.com/MmaTerapia/