Jak poradzić sobie z problemem cyklicznego zaczerwieniania się oczu?

Od kilku lat zmagam się z problemem cyklicznego zaczerwieniania się oczu. Zdarza się to średnio raz w miesiącu na jedno oko, a następnie po kilku tygodniach drugie. Towarzyszy mu uczucie puchnięcia gałki ocznej i pojawia się ból przy próbie skupiania wzroku na przedmiotach znajdujących się blisko oka. Do tego, przez wspomniane puchnięcie mam wrażenie, że odkształca mi się soczewka, przez co obraz z jednego oka jest wtedy lekko rozmyty. Zaczerwienienie przechodzi samoistnie po upływie ok. 4 dni. Byłem do tej pory u trzech okulistów. Zdiagnozowano, że objawem jest EPISCLERITIS – zapalenie nadtwardówki. Ale żaden lekarz nie doszedł do tego co je wywołuje. Przeprowadzono różne badania, np. OCT plamki, skierowano mnie do różnych specjalistów, podejrzewając ukryty stan zapalny: reumatologa, endokrynologa, neurologa, laryngologa, stomatologa – ale żaden z nich nie stwierdził żadnych nieprawidłowości. Badania krwi też są w porządku. Boreliozy też nie mam. Jestem natomiast alergikiem (alergia na pyłki traw i brzozę), ale okulista wykluczył wpływ alergii na powstawanie tej dolegliwości. Proszę o pomoc, bo na prawdę nie wiem już co mam z tym robić. Obawiam się, że stałe nawroty zapalenia odbiją się na jakości mojego wzroku w przyszłości.
MĘŻCZYZNA, 25 LAT ponad rok temu

Przyczyny chrapania

Chrapanie to bardzo uciążliwy problem - szczególnie dla osoby, która nie może przez to spać. Jakie są przyczyny chrapania? Na ten temat wypowiada się dr Michał Michalik.

Witam. Schorzenie może mieć tło zapalne lub immunologiczne.badania przeciwciał mogą potwierdzić diagnozę. W Około 25%przypadków nie wykryje choroby postawowej. Najczesciej chodzi o choroby reumatoidalne w szerokim tego słowa znaczeniu. Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty