Jak postąpić gdy działanie antykoncepcji zostanie obniżone?

GINEKOLOG Dzień dobry, Za niedługo będę miała zabieg do którego dzień przed muszę przyjąć leki przeczyszczające, biorę tabletki antykoncepcyjne wieczorem a od 15 do 21 mam przyjmować te leki przeczyszczające. Co zrobić z tabletka antykoncepcyjna w tym dniu? Przyjąć ją wcześniej czy pominąć i poprostu przez kolejny tydzień się dodatkowo zabezpieczać tak jak jest na ulotce w przypadku pominięcia tabletki?
KOBIETA, 20 LAT około miesiąca temu

Dzień dobry,

Tabletki antykoncepcyjne wchłaniają się w jelitach do 4 godzin. Jeśli przyjmuje Pani tabletki antykoncepcyjne do godziny 11 rano to leki przeczyszczające nie powinny wpłynąć na działanie leku. Jednak jeśli przyjmuje Pani leki wieczorem to tabletka nie zostanie wchłonięta odpowiednio,wtedy trzeba stosować dodatkową bariera ochronna do końca opakowania.

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska