Jak postępować przy tych czerwonych plamach na skórze?

Pytanie do dermatologa , miesiac temu pojawily sie czerwone plamki na mojej skorze.Wystepowanie tylko gorna czesc ciala , a dokladnie wewnetrza strona prawej reki i barki oraz troche na klatce piersiowej.Czerwony plamki okragle , okolo 1cm , wystepowanie w "grupie" , nie swedza , po prostu sa , czasami sawybklakle tak jakby mialy by juz znikac , lecz na nastepny dzien sa czerwone , nie bola.Moje podejrzenia raczej padaja na jakas grzybice.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

niestety nie da się postawić diagnozy na podstawie samego opisu. Konieczna jest wizyta w gabinecie dermatologicznym, przeprowadzenie wywiadu lekarskiego, czasem wykonanie badań diagnostycznych.

Czerwone plamki, które Pan opisuje mogą mieć bardzo wiele przyczyn. Wśród nich wyróżnić można alergie, stany zapalne, zaburzenia hormonalne, a nawet nowotwory. Ponadto zmiany skórne towarzyszyć mogą różnym chorobom ogólnoustrojowym.

Oczywiście może to być również grzybica skóry. Zmiany w tym przypadku mają charakter ognisk rumieniowych. Obrzeża tych zmian są zaczerwienione i towarzyszyć im mogą krostki, pęcherze, grudki oraz złuszczanie. Temat ten został poruszony w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/grzybice-skory.

Więcej możliwych przyczyn czerwonych plam znajdzie Pan pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/czerwone-plamy-na-ciele-alergia-enterowirus-swierzb-szkarlatyna.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.