Jak schudnąć przy prowadzeniu siedzącego trybu życia?

Witam mam 26 lat ważę 80 kg a mam wzrost 165cm co robic jak prowadzę tryb siedzący
26 LAT ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Proponuję:
- regularne spożywanie posiłków (5 w ciągu dnia)
- wybieranie pełnoziarnistych produktów zbożowych
- spożywanie pełnowartościowego białka w postaci chudego mięsa i produktów mlecznych o niskiej zawartości tłuszczu
- unikanie kalorycznych dań i przekąsek : żywności typu fast food, słodyczy, paluszków, krakersów itp.
- stosowanie lekkostrawnej obróbki kulinarnej - gotowanie w wodzie, gotowanie na parze, pieczenie w folii
- regularną aktywność fizyczną - najlepiej codziennie po minimum 45min. Może to być forma ćwiczeń realizowanych w domu, lub dowolny sport - jazda na rowerze, pływanie, biegi itp. Jeśli trudno będzie wygospodarować taką ilość czasu w ciągu dnia, warto spróbować zastosować taki tryb chociaż 3x w tygodniu

Witam. Wyjścia z sytuacji są dwa i najlepiej jakby były realizowane jednocześnie. Jedno z nich to mobilizacja w wolnym czasie i rozpoczęcie aktywności fizycznej. Drugie wyjście to zadbanie o swoje odżywianie. Pacjenci, z którymi pracuję niejednokrotnie prowadzą siedzący tryb życia, jednak skupiając się na odpowiednim dla siebie odżywianiu osiągają upragniony cel.