Jak sobie pomóc z płaczliwością przy Hashimoto?

Witam mam na imię Dorota i mam 28 lat. Jestem żona i matka 1,5 rocznego synka. Od 5 lat choruje na hashimoto przyjmuje letrox 100.innych leków nie biorę. Potrzebuję pomocy i diagnozy co mi jest czy takie zachowania są normalne. Ciągle jestem smutna a czasem ten smutek doprowadza do płaczu. Jestem senna i nie chce mi się wstać z łóżka ale muszę dla synka wstać i się nim zająć żeby nie on to leżała bym cały dzień. Gdy jest mi źle to jem a to sladkosci a to chrupki i wtedy czuje się trochę lepiej.

Witam,

Faktycznie przy chorobie Hashimoto, można odczuwać wpływ tego schorzenia na samopoczucie, jednak przy wyregulowanej chorobie - wyregulowanym poziomie hormonów, stałej odpowiedniej dawce leków - objawy, których Pani doświadcza mogą wynikać z innych przyczyn. Nie napisała Pani niestety od jak długiego czasu czuje się Pani w ten sposób, to istotne gdyż w międzyczasie leczenia Hashimoto została Pani matką, co raz, że jest związane z zaburzeniami w pracy hormonów, a dwa samo w sobie jest obciążające. Jeśli dobrze dobrana jest dawka hormonów, zastanowiłabym się nad pracą z psychologiem w kontekście Pani samopoczucia w kierunku diagnozowania stanów depresyjnych poporodowych. Jest to jednak wyłącznie hipoteza, gdyż aby postawić odpowiedzialną diagnozę, konieczny jest pogłębiony wywiad oraz bezpośredni kontakt ze specjalistą.

Pozdrawiam serdecznie,
Małgorzata Mazurek
www.synovial.pl