Jak stosować tabletki przy nieregularnym okresie?

Witam! Dnia 12.12.2010 zaczęłam przyjmować tabletki antykoncepcyjne, na początku miesiączki w pierwszy dzień jak zalecił lekarz. Mam nieregularne cykle, czasem co 30 a czasem ponad 30-dniowe. Czy powinnam je przyjmować przez 21 dni, 7 dni przerwy i od nowa kolejne opakowanie, czy może ze względu na moje wydłużone cykle powinnam je przyjmować inaczej?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Powinna Pani przyjmować tabletki zgodnie ze schematem czyli przez 21 dni a potem 7 dni przerwy i kolejne opakowanie.
Fakt, że ma Pani nieregularne cykle nie ma znaczenia przy przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych i nie wymaga odmiennego schematu przyjmowania. Podczas 7-dniowej przerwy powinno pojawić się krwawienie.

Pozdrawiam