Jak wpływa na skuteczność antykoncepcji przyjęcie tabletki w innym terminie?

Pytanie o tabletki antykoncepcyjne (microgenon 21). Biorę tabletkę zawsze o 22, zapomniałam wziąć 10 tabletki (4 dzień, 2 tydzień, tabletka niedzielna) w poniedziałek o 22 wzięłam 2 na raz (według ulotki od tabletek w przypadku pominięcia 1 tabletki w 2 tygodniu, w przedziale 12-24 godziny) ale minęło równo 24 godziny. Dobrze zrobiłam, jak to wpływa na działanie antykoncepcji, jej skuteczność, co dalej robić?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Postąpiła Pani jak najbardziej prawidłowo. Skuteczność antykoncepcyjna jest zachowana - nie ma powodów do niepokoju.