Jak żyć z objawami przepukliny rozworu przełykowego po operacji?

Witam, w maju 2017 przeszłam operację przepukliny rozworu przełykowego.Zaczęto laparoskopowo i w trakcie zmieniono na otwartą.Wczoraj po gastroskopii okazało się, że znowu mam p.r.p. 2-3 cm.Objawy jak poprzednio.Gastrolog mówi, że mogę z tym żyć, ale jak to wytrzymać?

Należy rozważyć ponowną interwencję. Decyzja należy do Pani. Albo akceptuje Pani objawy, albo decyduje się na ponowną operację.