Jaka może być przyczyna braku miesiączki u 18-latki?

Zawsze z chlopakiem zabiezpieczamy sie podowojnie, ja biore tabletki antykoncepcyjne I uzywamy prezerwatyw. 12.08 odbylismy stosunek bez prezerwatyw. Biore tabletki o regularnej porze, nie przyjmuje zadnych lekow Ani supplementow diety ktore zakucaja dzialanie tabletek. Po 14 dniach zrobilam testy ciazowe ktore wyszly negatywnie, jednak nie dostalam okresu w czasie menstuacyjnym (mowie o 2 dniowym spoznieniu) obecnie jestem w przerwie pomiedzy opakowaniami, wystapilo tylko delilatne brazowe, ciemno czerwone plamienie? Mam bole jajnikow, I bole nerek (czesty objaw podczas moich okresow) oraz delikatne bole w podbrzuszu. Zrobilam kolejny test I tez wyszedl negatywnie. Z czego moze wynikac brak mojego okresu I symptomy plamienia ciazowego ? Ps. Moj chlopak bieze rowniez tabletki hormonalne ktore zmniejszaja szanse na ciaze
KOBIETA, 18 LAT 8 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przepraszamy za wydłużony czas oczekiwania na odpowiedź.

Tabletki antykoncepcyjne są skuteczną formą zapobiegania ciąży, dlatego nie ma potrzeby w tym czasie korzystać także z prezerwatyw. Naszym zdaniem w obecnej sytuacji nie ma Pani powodów do niepokoju o ciążę.

Choć krwawienie z odstawienia zazwyczaj występuje w przerwie między opakowaniami, to tak naprawdę może ono mieć różny charakter. Być może w tym miesiącu będzie to tylko plamienie, o którym Pani wspomina. Takie plamienie nie musi być plamieniem ciążowym (domyślam się, że chodzi o plamienie implantacyjne). Negatywne testy ciążowe potwierdzają to, że nie jest Pani w ciąży.

Podobne pytania znajdzie Pani tutaj:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brazowe-plamienie-zamiast-obfitego-krwawienia-z-odstawienia,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-krwawienie-sie-jeszcze-pojawi,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-zamiast-krwawienia-z-odstawienia-pojawilo-sie-delikatne-plamienie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.