Jakie tabletki powodują chudnięcie z brzucha i nóg

Witam, slyszałam że dietetyk może przepisac jakies dobre tabletki na szybki metabolizm ze chudnie sie z nog i brzucha. O jakie chodzi :) ?

Preparatem, który daje dobre skutki przy redukcji tkanki tłuszczowej z okolic brzucha jest metformina. Jest to preparat skuteczny wyłącznie przy zastosowaniu niskokalorycznej diety. I nie może go przepisać dietetyk, a wyłącznie lekarz, gdyż jest to preparat na receptę. Posiada także liczne skutki uboczne. Dowolne preparaty tego rodzaju stosuje się u osób, u których zawodzi dieta redukcyjna i należy je traktować jako ostateczność, gdyż wszystkie wpływają na równowagę organizmu, zaburzają jego naturalne funkcjonowanie. Może Pani pomyśleć o wspomaganiu diety naturalnymi stymulatorami metabolizmu jak zielona i czerwona herbata, świeży (!) ananas, owoce cytrusowe. Ale w ostateczności i tak najważniejszym elementem jest dieta opierająca się o deficyt energetyczny (co oznacza, że dostarcza Pani do organizmu mniej kalorii niż Pani wydatkuje). A do tego ćwiczenia, które stymulują utratę tkanki tłuszczowej w pożądanych częściach ciała. Życzę powodzenia i wytrwałości.

Witam Panią,

Osobiście jestem za bezpiecznym i standardowym procesem odchudzania, czyli połączeniem zdrowej diety oraz aktywności fizycznej.
Podczas całego etapu redukcji wagi powinna ,,nauczyć się'' Pani zdrowych nawyków żywieniowych.
Czasem nawet niewielkie zmiany w diecie powodują że chudniemy. Suplementy diety wchłaniają się jedynie w niewielkim stopniu w naszym organizmie. Dieta nie powinna kojarzyć się z głodówką i łykaniem różnego rodzaju suplementów diety a stać się zdrowym stylem życia, który zostanie do końca życia.

Uważam że zażywając suplementy niczego sie Pani nie nauczy i nie popracuje nad zdrowymi nawykami żywieniowymi. Suplement kiedyś się skończy a Pani nie zmieni nic w swojej diecie więc waga znów będzie rosła. Przecież nie będzie go Pani przyjmowała do końca życia. Moim zdaniem w odchudzaniu nie o to chodzi.

Jeżeli mam być szczera to nie inwestowałabym w suplementy. Zadbałabym o pełnowartościową dietę i aktywność fizyczną a spadki wagi które będą się pojawiać zmotywują Panią do dalszego działania.

Jeżeli zdecydowałaby się Pani przejście na zdrową dietę zachęcam do współpracy. Mogę ułożyć indywidualny jadłospis dostosowany do Pani zapotrzebowania energetycznego i stylu życia.

Zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam serdecznie
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam!
Odradzam stosowania tabletek na odchudzanie, zwłaszcza tych pochodzących z niesprawdzonych źródeł bez specjalnych atestów. Proponuję zmianę nawyków żywieniowych. Zwiększenie aktywności fizycznej (fitness, bieganie, jazda rowerem,basen itp.kilka razy w tygodniu po 30-45 minut)+ odpowiednio dobrana dieta powinna pomóc.

Jeśli chodzi o wskazówki żywieniowe, to zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/

Pozdrawiam,
Dietetyk Patrycja Sankowska