Jednodniowa biegunka po silnych zaparciach

Witam. Czy to normalne że po tygodniu lub 2 tygodniach zaparc (codzienne wypróżnienia), ale o twardej konsystencji-moze pojawić się jednodniowa biegunka? Biegunka objawia sie jednym obfitym i gwaltownym wypróżnieniem, a potem na drugi dzien znowu zaparcia. Co moze byc przyczyna?

Jak sądzę zaparciami nazywa Pani mocno uformowane, zbite wypróżnienia, a biegunką luźne wypróżnienia. Zaparcie to sytuacja, w której pacjent wpróżnia się rzadziej niż 3 razy w tygodniu, co jak sadze z opisu nie ma u Pani miejsca.
Konsystencja wypróżnień zalezy przede wszystkim od diety, niektóre pokarmy wpływają na rozluźnienie stolca inne powodują, że jest on twardy.