Jestem zmęczona, nie chcę już żyć, chcę odpocząć. Gdzie znajdę pomoc?

Potrzebuję pomocy. Czasem czuję, że już, a czasem, że jeszcze dam radę. Mam męża, 2 cudowne córeczki.

Wyjechaliśmy z rodzinnego miasta, bo tam nie wytrzymywałam biedy i widoku wiecznie pijanej matki. Teraz mieszkamy w dużym mieście, oboje mamy pracę - niby pięknie, ale ja już nie chcę żyć, czuję, że się męczę i mam dość. Jesteśmy normalną rodziną, nie pijemy, nie kłócimy się, ale mam dość tego, że ciągle muszę mówić dzieciom: nie ma, nie ma chleba, nie ma na chleb, nie kupię ci butów, bo nie mam, na razie dostaniesz kilka książek, bo mi nie wystarczy, dziś nie ma obiadku itd., itp.

Serce mi pęka, że nie mogę im dać tego, co powinny mieć, tego, czego pragną… Wykańcza nas czynsz, wykańczają długi, wykańczają opłaty. Znikąd nie mogę uzyskać pomocy, zobowiązania przekraczają nam dochody, codziennie się budzę i myślę: "Boże, znow dzień, znow to samo", kładę się spać i myślę o tym co zrobię jutro. Jestem zmęczona, nie chcę już żyć, chcę odpocząć. Jednocześnie trzymam się resztkami sił, bo może stanie się cud...

Potrzebuję leków, które pozwolą mi odpocząć, może nie myśleć o tym wszystkim... Potrzebuję chyba rozmowy z kimś - tutaj prawie nikogo nie znam. Co robić?

Witam!

Warto, żeby poszukała Pani pomocy psychologicznej i pracowała nad swoim samopoczuciem i problemami. Pomoc psychologa, możliwość wygadania się oraz wsparcie pozwolą Pani poprawić swój nastrój, lepiej radzić sobie z problemami. Same leki nie wpłyną na Pani sytuację materialną i rodzinną.

Powinna Pani poszukać pomocy w Ośrodku Interwencji Kryzysowej lub Centrum Wspierania Rodziny. Tam uzyska Pani pomoc psychologiczną, prawną oraz dowie się, jak uzyskać pomoc finansową, np. na konkretny cel, jak książki czy buty dla dzieci.

Będzie Pani mogła popracować nad swoimi problemami oraz poznać nowe możliwości w rozwiązaniu problemów całej rodziny. Zachęcam do skorzystania z pomocy tych ośrodków, ponieważ świadczona tam pomoc jest bezpłatna i profesjonalna.

Pozdrawiam