Kiedy mam rozpocząć nowe opakowanie tabletek?

Mam takie pytanie - brałam tabletki przez pół roku, potem miałam przerwę miesięczną i wczoraj zaczął mi sie okres. Powinnam była wziąć tabletkę, ale nie wzięłam. Czy mogę dzisiaj wziąć tę tabletkę? Czy będę musiała czekać do następnego razu?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Może Pani przyjąć pierwszą tabletkę drugiego dnia miesiączki. Przy takim opóźnieniu, należy przez pierwsze 7 dni stosowania hormonów wstrzymać się od współżycia lub zastosować dodatkowo prezerwatywy.

Pozdrawiam serdecznie!