Kiedy można wykonać ponowną kolonoskopię?

08.11 miałam kolonoskopię niestety badania nie udało się dokończyć ze wzgl na niewłaściwe przygotowanie jelita (mimo przestrzegania wszystkich zaleceń i diety). Po jakim czasie można powtórzyć badanie? Czy konieczne jest odczekanie jakiegoś czasu? I czy lekarz rodzinny może dać kolejne skierowanie?

Badanie można powtórzyć w każdej chwili, nie musi Pani czekać.
Kolonoskopię powinno się wykonywać w analgosedacji- to znaczy krótkotrwałym uśpieniu. Jeśli była Pani źle przygotowana może trzeba stosować leki przeczyszczające przez 2 dni przed badaniem?