Kielich dolny nerki lewej nieznacznie poszerzony w wyniku USG u 10-miesięcznego dziecka

Witam! Mój 10 miesięczny synek miał 3 razy robione usg kiedy miał 1 m-c później 3.5 m-ca i 10 m-cy Badanie wykazało że kielich dolny nerki lewej nieznacznie poszerzony(szer 4 mm) z widocznym drobnym obszarem silniejszych odbić Obie nerki położone typowo prawidłowej budowy i wielkości O czym to może świadczyć? Pozdrawiam Barbara

Lek. Artur Jeliński Urolog

Mysle ze na ten temat powinie wpowiedziec sie urolog lub nefrolog dzieciecy,po pezanalizowanu iclaej dokumentacji i zbadaniu dziecka,