Kiwanie główką na boki i rytmiczne machanie nóżkami u półrocznego syna

Witam. Mój synek skończył właśnie pół roku. Ogólnie jest bardzo spokojnym kochanym maleństwem. Bardzo dobrze je, ma uregulowany sen (nocy od 19 do 6:20 rano, a w ciągu dnia dwie drzemki godzinne i jedna dwugodzinna). Niepokoi mnie to że przed zaśnięciem maluszek energicznie kiwa główką na boki, a czasem zdarzy mu się wierzgać rytmicznie nóżkami. Kupki ma zdrowe i czyste pod względem owsików, obserwuje je i nie zauważyłam tam nic. Czy takie odruchy powinny być powodem do niepokoju?

Witam,

rozumiem Pani niepokój, może warto omówić swoje wątpliwości z lekarzem neurologiem dziecięcym.
Przydatne dla lekarza może być nagranie Synka, w momencie występowania zachowań niepokojących, które Pani opisuje.
Warto zwrócić uwagę i opisać lekarzowi: rodzaj aktywności dziecka przed zachowaniem problemowym oraz sprawdzić jak długo trwa zachowanie i jak dziecko zachowuje się po wystąpieniu takiego zachowania.

pozdrawiam
A.Aleksandrowicz

https://www.facebook.com/pages/Psychoterapia-Anga-Aleksandrowicz/849652415108571?hc_location=ufi

Mogą to być przyzwyczajenia, czy też metody autouspokajania maluszka. Warto jednak skonsultować się z pediatra malca przy najbliższej okazji. Jeśli uzna to za niepokojący objaw (obserwując zachowanie maluszka oraz po wywiadzie) skieruje na konsultacje np do neurologa lub psychologa.