Kontakt z osobą chorą na gruźlicę a bóle w klatce piersiowej

Uprzejmie proszę o informację jakie czynności musimy podjąć w następującej sytuacji:maja córka mieszka w Warszawie. Mieszka z nią studentka która miała kontakt z osobą chorą na gruźlicę(sama pochodzi z Gdańska) jest to matka z którą się spotyka w czasie wolnym (wakacje, weekendy itp). Z córką mieszka już 4 miesiąc, uskarża się na bóle w klatce piersiowej.Gdzie ma się zgłosić i przebadać i osoby z kontaktu.Czy wszyscy mają zrobić próbę tuberkulinową, gdzie i co mają robić?W

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać sie do lekarza rodzinnego, czy też na pewno na uczelni jest lekarz dostępny dla studentów. Po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.