Krwawienie i lekki ból podbrzusza podczas stosunku

Witam,
mam 20 lat i współżyję z chłopakiem od roku. Wczoraj podczas stosunku zauważyłam , że poleciała mi krew, stwierdziłam, że pewnie jest to okres, bo właśnie "na dniach" się go spodziewałam, mimo że mam nieregularne miesiączki. Krwi nie było dużo, nic mnie nie bolało, więc nie zaniepokoiłam się. Rano zauważyłam, że nie mam miesiączki i nie wiem, z jakiej przyczyny mogłam dostać takiego niewielkiego krwotoku. Zdarzyło mi się to po raz pierwszy, czy możliwe, że od zbyt intensywnego współżycia?
Nigdy nie brałam tabletek antykoncepcyjnych, chłopak używa prezerwatyw. Czy muszę zgłosić się do ginekologa, bo może być to nadżerka? W trakcie stosunku jedynie zabolał mnie delikatnie brzuch, a po stosunku nic mnie nie bolało, lecz martwi mnie ta krew.
Proszę o poradę.

Lek. Łukasz Kowalski

Droga Pani!

To co się Pani zdarzyło, czyli pojawienie się krwi podczas stosunku, przy pewności, że nie jest to krew miesiączkowa, wymaga wizyty u ginekologa w dokładnego zbadania i wykonania badań takich jak cytologia szyjki, ultrasonografia narządu rodnego.
Przyczyny tego zdarzenia mogą być różne. Od mechanicznego uszkodzenia ścian pochwy lub szyjki macicy w wyniku stosunku, przez nadżerkę i stan zapalny szyjki macicy, do mięśniaków macicy, torbieli jajnika lub endometriozy. Aby postawić rozpoznanie konieczne jest badanie.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.