Krwawienie na zmianę z plamieniem

Witam! Mam problem z miesiączką. Otóż 26 stycznia miałam normalną miesiączkę, moje cykle są regularne co 25 dni. W lutym dostałam lekkich plamień tydzień po terminie miesiączki, które trwały 11 dni. Następnego dnia plamienia się nasiliły, odczuwałam ból krzyża i podbrzusza, ale trwało to krótko. Od tego zdarzenia minęły cztery dni, a ja nadal mam krwawienia na przemian z plamieniami. Robiłam test ciążowy i wyszedł pozytywnie, ale nie rozumiem tych krwawień, bo urodziłam dwoje dzieci i takiego czegoś nie miałam.

Witam serdecznie! W Pani zapytaniu brakuje wielu informacji, między innymi na temat zabezpieczenia stosunków (czy stosują Państwo zabezpieczenia czy może staraliście się o dziecko) oraz daty ostatniego porodu. Są to podstawowe informacje umożliwiające przyczynę plamień. Niezależnie od wszystkiego należy jednoznacznie powiedzieć, iż opisywane dolegliwości są objawem patologicznym, wymagającym pilnej konsultacji z ginekologiem. Jeżeli staraliście się Państwo o dziecko to najprawdopodobniej jest Pani w ciąży a opisywane dolegliwości najprawdopodobniej są manifestacją niedomogi lutealnej, wymagającej suplementacji progesteronu. Jeżeli jednak poród miał miejsce klika miesięcy temu konieczne jest wykluczenie choroby trofoblastycznej. Niezależnie od powodu, powinna Pani jednak pilnie zgłosić się do ginekologa. Pozdrawiam