Krwawienie z dolnego odcinka przewodu pokarmowego i polipowaty twór

Dzień dobry,Przyczyna krwawienia z dol.odcinka p.pokarmowego prawdopodobnie to uchyłki z jelita grubego .Po kolonoskopii stwierdzono na godz.12.polipowaty płaski twór 1cm-budzi niepokój./ ognisko stanu przednowotworowego?Czy jest podstawa aby pacjentka została skierowana na scieżke szybiej terapii onkolog.Co robić.Zalecenia wykonać badanie cytologiczne lub anoskopię wysokiej rozdzielczości.Czy lekarz proktolog powinien dać takie skierowanie z poradni na NFZ czy skierowanie takie od lek.p.konta

Ale zasadnicze pytania: czy polip został usunięty w czasie kolonoskopii, czy pobrano z niego wycinki do badania histopatologicznego, jaki dokładnie jest wynik tego badania histopatologicznego? Od wyniku badania histopatologicznego zależy dalszy sposób postępowania. Proszę o konkretne informacje związane z tym polipem (opis dokładny kolonoskopii i wynik badania histopatologicznego jeśli takowy był).