Leczenie depresji i stanów depresyjnych

Od 10 lat lecze sie na nerwice i stany depresyjneOd jakiegos czasu jestem na wenlafaksynie .Zaczynalam od dawki 75mg obecie biore 300mg.Po zwiekszeniu dawek jest chwile dobrze a pozniej znowu powraca zle samopoczucie.Czy moj lekarz nie powinien mi zmienic leku skoro praktycznie nie dziala??leki dzialają na mnie krotkotrwale.Ja juz chyba z tej choroby nie wyjde.Terapia tez nie pomogla.Jestem tez delikatną i wrazliwą osobą.Pozdrawiam

Witam,

nie pisze Pani jak długo leczyła się korzystając z psychoterapii. Jest to bardzo skuteczna metoda w walce z opisanymi przez Panią problemami, koncentrująca się na źródłach problemu, a nie objawach, na które z kolei działają leki. Sama farmakoterapia nie da długotrwałych efektów. Jednak praca z psychologiem to długi proces, stąd to ważne by określić, czy przeszła Pani terapię, czy też zrezygnowała po kilku tygodniach nie mogąc doczekać się rezultatów. Jeśli to drugie, zachęcam do powrotu na psychoterapię.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel
http://www.nietylkochwile.pl/pl/psycholog-online,3.html