Łuszczenie skóry po wewnętrznej stronie dłoni

Szanowni Państwo, od kilku- kilkunastu tyg. zmagam się z łuszczeniem skóry po wewnętrznej stronie dłoni. Początkowo myślałam, że to zwykła "wysuszona" skóra. Objawy nasilają się po kontakcie z wodą: na dłoniach i pomiędzy palcami pojawiają się płaty 1-2 cm, schodzącej skóry. Nie pomaga regularne nawilżanie dłoni, próbowałam smarować maścią witaminową, jednak bez efektu.Nie odczuwam żadnego bólu ani swędzenia. Zdjęcie w linku to"średnie" objawy http://imageshack.com/a/img924/9044/2g65bu.jpg

Możliwości jest kilka, np. wyprysk lub grzybica. Przydałby się posiew. Proszę pójść do dermatologa. Jeśli coś nie znika w dwa tygodnie, nie będzie chciało zniknąć samo - trzeba leczyć.