Luźne stolce z grudkami u 4-latka

Witam,mam synka który ma 4 lata i od pewnego czasu robi luźne stolce. Stolce są z grudkami i niewielkiej ilości ale często 4 razy dziennie. Na bóle brzucha nie narzeka. Od zawsze mamy problem z luźnym wypróżnianiem teraz jest zdecydowanie częściej i dłużej trwają.Niektórych produktów np. sera nie lubi a typu śmietana, kefir nie może spożywać. Po owoce i warzywa chętnie sięga. Często robię mu herbatę z koperku.Proszę o radę jaką dietę stosować żeby uregulować wypróżnianie.

Witam,

Przede wszystkim proszę spisać produkty po których nie występują luźne stolce. Być może warto rozszerzyć badania o panele nietolerancji pokarmowych z krwi? Z informacjami o produktach przyczyniających się do tych sytuacji proponuję udać się do dietetyka, aby zlokalizować odpowiednią grupę produktów i przyczyny tych luźnych stolców. Jeżeli ma Pani dodatkowe pytania proszę o kontakt drogą mailową - postaram się pomóc.