Mam szerokie biodra, grube uda i jestem za niska. Czy można to zmienić?

Mam 14 lat ,160 cm wzrostu i ważę 56kg. 1. dzień - na śniadanie jem 2 kromki ciemnego chleba z wędliną, na obiad kasza z sałatką, na kolację owoc lub musli 2. dzień - 2 kromki chleba ciemnego z dżemem, na obiad fasolka, na kolację kanapka lub naleśnik. Śniadanie jem kiedy wstaję, obiad o 14-16.00, kolację między 19-21.00. Mam grube uda i szerokie biodra chciałabym się ich pozbyć. Codziennie chodzę z psem na spacer, czasami jezdżę na rowerze i codzienie rano i wieczorem skaczę na skakance. Chciałabym jeszcze urosnąć jakieś 8 cm  - czy to możliwe?
14 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

zacznę od ostatniego pytania - Twój wzrost jeszcze może ulec zmianie, ponieważ ostateczna wysokość ciała ustala się pomiędzy 18-20 rokiem życia, kiedy to układ kostny kończy dojrzewanie i dochodzi do zarośnięcia nasad kości długich. Trudno mi powiedzieć, czy urośniesz dokładnie 8 cm, ponieważ na ostateczny wzrost wpływa wiele czynników m.in. wiek rozpoczęcia i zakończenia dojrzewania, hormony wydzielane podczas dojrzewania, wzrost rodziców, stan odżywienia.

Jeśli chodzi o masę ciała, to Twoje BMI wynosi 21,9 i znajduje się nieco powyżej 75 centyla. Oznacza to tendencję do nadwagi, ale Twoja masa ciała mieści się w granicach normy.

Szerokich bioder i ud nie do końca da się pozbyć, ponieważ taka jest uroda kobiet, u których właśnie w tych partiach ciała odkłada się tłuszcz, ale możesz je kształtować poprzez odpowiednie ćwiczenia, które znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl oraz aktywność fizyczną pozwalającą na spalanie tłuszczu (jazda na rowerze, pływanie, jogging itp).

Powinnaś zdrowo się odżywiać i nie przejadać. Zapoznaj się z piramidą żywienia i zobacz jakie produky powinnaś jeść, a których unikać: http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite...

Postaraj się jeść II śniadanie i podwieczorek, aby w sumie było 5 posiłków w ciągu dnia. Na śniadanie jadaj również warzywa jako dodatek do kanapek i nabiał (sery), które są źródłem potrzebnego Ci teraz wapnia. Na obiad powinnaś zjeść również produkt białkowy: chude mięso, rybę lub strączki.

Pozdrawiam