Martwica podchrzęstna MFC na powierzchni 12x10 mm

witam odebrałem wyniki MR kolana i w opisie końcowym znalazłem podsumowanie - wysięk ,uszkodzenie mm 1 stopnia , martwica podchrzęstna MFC na powieżchni 12x10 mm , uszkodzdzenie WWR 1 stopnia czy btego typu uszkodzemia kwalifikują się do lexzenia operacyjnego ? z góry dziękuję za odpowiedz

Z opisu Pana udowywac wynika, że ma Pan uszkodzana powierzchnie chrzestna w obrebie kłykcia przysrodkowego kosci udowej. Przedział przysrodkowy w ludzkim kolanie jest przewaznie bardziej obciazony. Co do leczenia operacyjnego decyzje musi Pan podjac razem z prowadzacym Pana ortopeda (rozwazenie artroskopii i ewentualnego przeszczepu mozaikowego) Ale moim zdaniem z podjeciem takowej decyzji nie spieszyłbym sie. Mozna probowac "odbudowywac chrzastke" preparatami kwasu hialuronowego podawanymi do kolana, fizykoterapia.