Mdłości po spożyciu mlecznych produktów a nietolerancja laktozy

W jaki sposób moge sprawdzic czy mam nietolerancje laktozy? Od dłuższego czasu po wypiciu kawy z mlekiem mam lekkie mdlości plus dziala to na wyproznianie. Po serkach czy jogurtach tez mnie mdli...

Witam,

Ogólnie kawa pobudza perystaltykę jelit więc nie musi to być mleko. W przypadku innych produktów można spróbować zastąpić je na te fermentowane np. kefiry i maślanki - zawierają korzystne dla nas bakterie, które same trawią laktoze. Wiadomo, że do kawy nie dodamy maślanki. Jest jeszcze możliwość przyjmowanie razem z produktem mlecznym suplementu takiego jak np. Lacto Control i obserwować czy objawy będą sie pojawiały.