Mdłości, zgaga i uczucie sytości u 54-latki

Od dłuższego czasu , cokolwiek zjem czuje dyskomfort , mam mdłości i uczucie sytosci, często tez pojawia sie zgaga nawet rano zaraz po przebudzeniu , co to moze byc, jak moge sobie pomoc

Dzień dobry,

W pierwszej kolejności proszę wyeliminować ciężkostrawne potrawy z diety i przejść na dietę łatwo strawną przez około 2- 4 tygodni.
W następnej kolejności można ograniczyć kawę, mocne przyprawy, ocet, a także alkohol.

Jeżeli po 1-2 tygodniach nie zauważy Pani / Pan poprawy należy zgłosić się do lekarza na szczegółowe badania.