Mokry kaszel u czterolatka

Mój synek 4letni od 3 tygodni ma kaszel mokry.pani doktor 3krotnie go badała i nie ma żadnego zapalenia.proszę mi powiedzieć czy możemy iść na dwór?i jaka może być przyczyną kaszlu?alergia?proszę o pomoc

Lek. Tomasz Budlewski

przyczyn może być bardzo wiele. a czy dziecko odkrztusza wydzielinę? proponuje udać się do lekarza pediatry ponownie aby określił dalsze postępowanie alergiczne lub pulmonologiczne.

Jeśli dzieje się tak od 3 tygodni proponuję regularne kontrolę pediatry oraz alergologa. Jednak jeśli dziecko nadal kaszle mokro może to wynikać że spływają y dzielimy z zatok nosowych po gardle do krtani i dziecko ta wydzielone stałe może odkrztuszac stąd mokry kaszel. Jeśli kaszel nadal występuje bez zmian osluchowych może lepiej aby wykonać zdjęcie przeglądowe rtg klatki piersiowej . Istnieją nierzadko srodmiazszowe zapalenia płuc u dzieci niesłyszalne słuchawka przez lekarza.