Na co wskazuje różowe plamienie przy opóźnieniu okresu?

Okres spóźniony 17 dni testy ciążowe negatywne. 17go dnia lekkie plamienia bardzo jasnoróżowa krwią ( wodnista) . Stres brak apetytu leki na uspokojenie przyjmowane pramolan . Czy może to być coś poważnego
KOBIETA, 26 LAT 9 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

po takim czasie testy ciążowe powinny być już wiarygodne, ale dla pewności może Pani dodatkowo wykonać badanie beta-HCG z krwi, który da ostateczny wynik.

Lekkie plamienie mogłoby oznaczać zagnieżdżanie zarodka. Zazwyczaj jednak implantacja ma miejsce po 6-12 dniach od zapłodnienia. Przyczyną opóźnienia miesiączki może być stres, o którym Pani wspomina. W pierwszej kolejności trzeba jednak wykluczyć ciążę.

Jeśli badanie beta-HCG nie wykryje ciąży, a okres mimo to nie pojawi się, to proszę zapisać się na wizytę do ginekologa. Po zbadaniu będzie on mógł powiedzieć coś więcej.

Temat ten jest często poruszany w naszym serwisie. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem na ten temat:

https://portal.abczdrowie.pl/brak-okresu-test-negatywny-przyczyny-czynniki-chorobowe.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.