Nadmierna potliwość i dreszcze a bakteria yersinia enterocolitica

Witam. Okolo 6 tyg. temu nagle wystąpiła gorączka i bóle brzucha. Po 2 tyg. bóle i stany podgorączkowe ustąpiły, ale dreszcze mam do dzisiaj oraz pocę się strasznie.. W szpitalu stwierdzono: zapalenie blony sluzowej zoladka, zakazenie helicobacter i yersinia enterocolitica. (IgM 5,33 , IgA 6,93 , IgG 0,11) Czy te poty i dreszcze mogą być spowodowane yersinią?

Tak, wysoce prawdopodbne. Odpowiednia farmakoterapia powinna spowodować ustąpienie dolegliwości i opanowanie zakażenia yersinią. O dalszym postępowaniu musi zadecydować lekarz prowadzący.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Istnieje prawdopodobieństwo powiązania występujących objawów z zakażeniem drobnoustrojem.