Nadmierne pocenie się pod pachami, nawet w chłodnych pomieszczeniach

Witam. Czy to objaw jakieś choroby. ? Chodzi o to, ze mimo to, ze jest mi ziiimno to poce sie pod pachami strasznie. Hmoglobina 12.8 a norma od 12, ferrytuna 6 a norma od 13, TIBC duzo podwyzszone i wit B12 tez.

Dzień dobry,

Czy oprócz nadmiernej potliwości ma Pani jakieś inne dolegliwości, np. nadmierne wypadanie włosów,czy przyspieszona akcja serca lub uczucie okresowego "kołatania serca"? Na pewno warto skontaktować się z lekarzem, bo należałoby zebrać z Panią dokładny wywiad chorobowy i zbadać Panią. Proponowałbym na wstępie oznaczenie TSH oraz poziomu żelaza we krwi, gdyż zbyt niski poziom ferrytyny świadczy o niskich zapasach tego pierwiastka w Pani organizmie. Należałoby się również zastanowić dlaczego ma Pani zwiększone stężenie wit B12, ale do tego potrzebny jest dokładnie zebrany wywiad. Lekarz po rozmowie z Panią i badaniu fizykalnym, zaleci dodatkowe badania diagnostyczne. Warto również dokładniej przeanalizować pozostałe parametry morfologii, takie jak np. MCV itd, oraz dodatkowo wykonać oznaczenie CRP i elektrolitów we krwi. Proszę udać się do jakiegoś dobrego specjalisty chorób wewnętrznych lub lekarza rodzinnego, który w razie potrzeby skieruje Panią do endokrynologa.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz