Nadżerka krwotoczna w wyniku gastroskopii

Wynik badania gastroskopi: Przelyk bez zmian liniaZ na okolo 38 cm od siekaczy z poj.2 mm nadzerka krwotoczna.Przepuklina wslizgowa r.p.p. jeziorko szare.Blona sluzowa zoladka i dwunastnicy makroskopowo niezmienione.test na h.pylori dodatni.podsumowanie NADZERKOWE,REFLUKSOWE ZAP.PRZELYKU K21.0 Czy to powazne?Z czego takie cos sie zrobi jak zapobiegac?

Małgorzata Panek

Opisane zmiany wynikają z zarzucania treści pokarmowej z żołądka do przełyku. Wskazane byłoby zastosowanie leków obniżających kwaśność takich jak prazole. Ponadto należałoby rozważyć eradykacje H.pylori. Proszę udać się do lekarza rodzinnego, on zaleci odpowiednie leczenie.
Pozdrawiam