Nagła pokrzywka u 4-latka a wykonanie testów alergicznych

Witam, mój 4-latek dostał nagłej pokrzywki. Kilka godz. później udało się już potwierdzić u lekarza, że jest to alergia. Dziecko dostało fenistil w kroplach. Jak szybko powinnam zgłosić się do alergologa, aby wykonać testy? Teraz czy jak wysypka zniknie? Jakie testy robi się u dzieci - płytkowe czy te z nakłuciami? Dziękuję za odpowiedz

Lek. Tomasz Budlewski

można takie i takie. Proponuje udać się obecnie do lekarza alergologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.