Napady obżarstwa i wyrzuty sumienia

Dzień dobry, mam problem który polega na tym, że ciągle mam ochote na jedzenie i ciągle myślę o jedzeniu. Często mam napady i bardzo dużo jem naraz. Mam później wyrzuty sumienia, jestem załamana, zdenerwowana, obwiniam się o wszystko. Mam słaba koncentrację, nie chce mi się nic robić. Czesto jestem przygnębiona, i mam załamania, płaczę. Stresuję się wieloma rzeczami w życiu, a stres zajadam... Co mam robić?

Być może jedzenie jest Pani sposobom na poradzenie sobie z emocjami? Warto zatem skonsultować się z psychologiem i podjac psychoterapię. Pomoże ona nauczyć się bardziej adaptacyjnych metod regulowania emocji, radzenia sobie z napięciem i stresem, poczuciem winy itp. Poprawa w tych obszarach, a także samooceny i poczucia własnej wartości, wyrównanie nastroju pozwoli na osiągnięcie większego spokoju u satysfakcji z relacji międzyludzkich.

Witam,
sugeruję skonsultowanie się z psychoterapeutą, aby zobaczyć czy terapia mogłaby pani pomóc w poprawie pani sposobów regulowania stresu i emocji, sposobu odżywiania się. Terapia jest dostępna również w ramach NFZ. Pomocne mogą być także podstawowe badania lekarskie takie jak morfologia czy TSH - tu potrzebna jest wizyta i lekarza rodzinnego.

Pozdrawiam
-Bartosz Piasecki
psychoterapia w Poznaniu: http://poznacsiebie.pl

Z Pani opisu wnioski mogą być dwa - albo jedzenie jest sposobem radzenia sobie z negatywnymi stanami/myślami/emocjami albo ma Pani zaburzenia odżywiania. W jednym i drugim przypadku powinna się Pani zgłosić na wizytę do psychologa bądź psychoterapeuty. Najpierw dokona on prawidłowej diagnozy problemu, jego źródła, mechanizmów działania a następnie zaproponuje metody zaradcze. Niestety porada online w tym wypadku nie jest wystarczająca. Pozdrawiam.

Proponuję udać się na konsultację do psychiatry. Specjalista po dokładnym przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego będzie mógł postawić diagnozę i dobrać odpowiednie postępowanie. Oceni też nasilenie Pani objawów i zdecyduje, jeśli będzie taka potrzeba, o zastosowaniu farmakoterapii, psychoterapii lub obu metod łącznie.
Zaburzenia odżywiania, ich przyczynę należy zdiagnozować a potem odpowiednio leczyć.