Niska waga u 30-latka

Dzień dobry. Jestem mężczyzną, w wieku 30 lat. Moim problemem jest niska waga - ok. 50 kg. Objawy: brak apetytu z rana, spory apetyt wieczorem. Zdarzają się przypadku, że jem bardzo dużo, za dwóch, a waga albo stoi w miejscu, albo potrafi minimalnie się obniżyć. Generalnie niezależnie czy jem czy nie, to waga stoi w miejscu. Dodatkowo w ostatnim czasie towarzyszy mi nieprzyjemny zapach z ust i biały nalot na języku, który po wyczyszczeniu szybko wraca.. Proszę o pomoc.

Dzień dobry. Biały nalot na języku i nieprzyjemny zapach z ust może świadczyć o istniejacej kandydozie (grzybicy). W parze z tą dolegliwością zapewne idzie nieszczelność jelita i nietolerancje pokarmowe. Wskazane by było wykonanie testów w kierunku nietolerancji (niestety są kosztowne) i wykluczenie z diety produktów szkodzących zdrowiu. Również konieczna jest walka z grzybem. Jednym ze sposobów jest oczyszczanie się aloesem i eliminacja z diety wszystkiego co słodkie (w pierwszej formie candida są drożdżakami), przy czym można pozostawić sok z cytryny i grejpfruta. Dieta powinna być w miarę możliwosci zróżnicowana, a przede wszystkim odpowiednio zbilansowana pod względem składników pokarmowych. Dlatego zachęcam do skorzystania z usług dietetyka, który opracuje dietę i zaproponuje suplementację specjalnie dla Pana.