O czym świadczą podwyższone wyniki potasu?

Witam Odebrałem wyniki badań okazało się iż mam podwyższony potas 5,60. Pani doktor powiedziała iż jest to raczej błąd laboratoryjny i powtórzenia, y trzeba badanie. Choruje na chorobę wieńcowa mam wystawionego stenta 3 miesiące temu choruję również na cukrzycę ale mam ją wyrównana i pod kontrolą na lekach badanie potasu w tym roku miałem trzeci raz zawsze potas miałem w normie ostatnie badanie 2 tyg temu 3,90 Zastanawiam się czy nie zrobić sobie badania w innym laboratorium ponieważ od pobrania krwi w mojej przychodni do dostarczenia jej do laboratorium mija sporo czasu a nie wiadomo ile krew jeszcze stoi w laboratorium dowiedziałem się iż takie zawyzone b wyniki, zwlaszcza potasu często się zdarzają Dziękuję za odpowiedź

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje powtórzyć oznaczenie i ponownie udac się do lekarza prowadzącego leczenie