O czym świadczy plamienie i ból brzucha po zabiegu łyżeczkowania?

Witam. Mam 43 lata. Regularnie miesiączkuję. Jestem po zabiegu łyżeczkowania, wskazaniem do zabiegu był przerost błony śluzowej szyjki mavicy, obfite miesiączki i niska hemoglobina. Dziś jestem drugim dzień po zabiegu i plamię. Krew jest bladorozowa towarzyszy temu ból brzucha i bóle pleców. Czy takie plamienie i ból jest normalne?

Lek. Michał Lenard

Takie objawy mogą się utrzymywać jeszcze przez około tydzień po zabiegu, nie ma powodu do niepokoju. Pozdrawiam!