Od kiedy działają tabletki antykoncepcyjne?

Dzień dobry, Czy stosując tabletki antykoncepcyjne po raz pierwszy jestem zabezpieczona od razu, jeśli pierwszą pigułkę zażyję pierwszego dnia okresu? Słyszałam różne opinie, miedzy innymi, że tabletki działają od drugiego opakowania, czy to prawda? Szczerze mówiąc troszkę mnie to zaniepokoiło, ponieważ rozpoczęłam współżycie bez dodatkowego zabezpieczenia już po kilku dniach od zażycia pierwszej tabletki. Mam nadzieję, że nie jestem w ciąży, że to nie wchodzi w grę. Ale im więcej czytam o działaniu pigułek antykoncepcyjnych, tym bardziej się martwię, że jednak mogę zajść jeszcze w ciążę. Bardzo proszę o informacje na temat działania pigułek antykoncepcyjnych. Jak to z nimi jest dokładnie? Pozdrawiam
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśli pierwszą tabletkę przyjmie Pani w pierwszym dniu miesiączki, to działanie antykoncepcyjne od razu jest pełne. Jeśli spóźniłaby się Pani i rozpoczęła pierwsze opakowanie między 2. a 5. dniem cyklu, to działanie antykoncepcyjne byłoby pełne po pierwszych 7 tabletkach.