Omdlenie w nocy i niskie ciśnienie

kobieta, 43 lata 2 dni temu obudzilam sie w nocy ok.godz 3.30 ,czulam nudnosci w zoladku. zeszlam na parter do kuchni, napilam sie coli I nie pamietam czy doszlam do schodow bo zemdlalam.moje cisnienie bylo 80 /40.Jestem zaniepokojona co jest przyczyna.Upadlam na tyl glowy.Prosze o odpowiedz

Witam Panią,

Proszę zgłosić się do lekarza. Powinna Pani wykonać podstawowe badania, ekg, warto również oznaczyć stężenie kortyzolu rano we krwi na czczo - ew. pod kątem niedoczynności kory nadnerczy. Dodatkowym, przydatnym badaniem byłby 24 godzinny Holter ciśnieniowy. Warto również, aby zbadał Panią neurolog. Diagnostykę proszę zacząć od lekarza rodzinnego.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz