Opóźnienie w przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej i pominięcie siedmiodniowej przerwy

Witam, mam pytanie, otóż ostatnio moja dziewczyna zapomniała przyjąć 16 pigułki z blistra (piątek 02.11.2012), pigułki przyjmuje zawsze o godz. 20. Zorientowała się dopiero dnia następnego (sobota 03.11.2012) o godz. 20 kiedy miała przyjąć kolejną pigułkę. Wzięła dwie pigułki naraz (piątkową i sobotnią) a następne o normalnej porze. Nie robiła 7-dniowej przerwy tylko zaczęła przyjmować kolejne opakowanie. Mam pytanie, czy dobrze postąpiła biorąc dwa opakowania pod rząd i czy ochronna antykoncepcyjna nie została zmniejszona przez to? Seks uprawialiśmy dopiero w następny piątek, czyli ( 09.11.2012). Czy duże jest ryzyko zajścia w ciążę w naszym przypadku?

Witam, postępowanie Pana partnerki było jak najbardziej prawidłowe. Producent zapewnia, że takie zachowanie utrzymuje pełne zabezpieczenie. Ryzyko ciąży nie zostało tym samym podwyższone. Pozdrawiam