Pęknięcie prezerwatywy na 10 dni przed planowanym okresem

Wczoraj z moją partnerką kochalismy sie w prezerwatywie Durex Preforma, przedłużająca stosunek. Robiliśmy to dość długo, gdy zmieniliśmy pozycje i próbowałem włożyć usłyszałem dziwny dzwięk i okazało się, że pękła gumka lecz mi i mojej partnerce wydaje sie, że nie byłem wtedy w środku chociaż nie jesteśmy pewni, do "dojścia"było jeszcze dośc długo. Jaka jest szansa na zajscia w ciąże ? Zostało jej 10 dni do okresu, w tel. kalendarzyku było napisane, że średnie prawdopodobieństwo zajscia w ciążę.

Witam, ryzyko zajścia w ciąże przy pękniętej prezerwatywie zawsze istnieje. Związane jest to z faktem, że nigdy dokładnie nie wiadomo kiedy w danym miesiącu partnerka ma owulacje. W sytuacji, w której są państwo można albo poczekać na rozwój sytuacji lub, jeśli stosunek miał miejsce niedawno a zdecydowanie chcą Państwo uniknąć ciąży, udać się do lekarza (pierwszego kontaktu bądź ginekologa) z prośbą o receptę na tabletkę przyjmowaną po stosunku. Na zażycie tabletki są 72h od odbycia stosunku. Pozdrawiam!