Petting i ryzyko przeniesienia spermy na palcach w miejsca intymne

razem z chłopakiem uprawialiśmy petting.Byliśmy bez majtek, ale nie ocieraliśmy się bezpośrednio narządami.On dość długo całował mnie w miejscu intymnym.Spuścił się, ale przetarł spermę w majtki(niepotrafie dokładnie określić czy wytarł wszystko) i dalej mnie całował.Dodam,że mogłam mieć dni płodne,anawet około owulacyjne.Mogł na palcach przenieść troche spermy, a potem jak mnie dotykał poprostu dostała się w okolice pochwy.Czy istanieje ryzyko ciąży?np.językiem wepchnął by ją dalej? Pozdrawiam
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
W opisanym przez Panią przypadku ryzyko ciąży nie istnieje - nie ma powodów do niepokoju.