Plamienie na trzy dni przed odstawieniem

Witam, tabletki y*** biorę 6 miesiąc (początek), w tym miesiącu pojawiło się krwawienio-plamienie (wraz z bólem podbrzusza i jajników) trzy dni przed planowanym odstawieniem (7 dniową przerwą). Dlaczego tak się mogło stać? Co robić?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Krwawienie śródcykliczne może mieć miejsce na początku stosowania antykoncepcji doustnej, wówczas zazwyczaj ustaje wraz z kolejnymi cyklami.

Jeśli pojawia się po kilku miesiącach stosowania należy wtedy znaleźć przyczynę krwawienia. Może być ono spowodowane zmianami organicznymi, stanem zapalnymi bądź też może być to krwawienie czynnościowe.

Aby określić jednoznacznie przyczynę wskazane jest dokładne badanie ginekologiczne i ewentualnie badanie USG.

Proponuję skonsultować problem z ginekologiem.