Planuję odstawić tabletki na miesiąc. Czy to rozreguluje organizm?

Mam 18 lat i niedługo kończę brać drugie opakowanie tabletek antykoncepcyjnych. Stosuję je pierwszy raz. Chciałam zrobić miesiąc przerwy. Czy to rozreguluje mój organizm? Dostanę normalnie okres? Proszę o szybką odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Oczywiście możesz odstawić tabletki, kiedy tylko chcesz. Warto jednak zawsze poczekać do końca blistra.
Odstawienie tabletek w niczym Ci nie zaszkodzić. Krwawienie miesięczne powinno pojawić się w normalnym terminie.

Pamiętaj tylko, że wraz z odstawienie tabletek tracisz zabezpieczenie. Jeżeli nie planujesz ciąży, warto wybrać nową metodę antykoncepcji.

Pozdrawiam.